סידורי פרחים לאירועים​

סידורי פרחים לאירועים

אומנות סידור, שזירה או עיצוב זרי פרחים באולם אירועים או בגן אירועים היא דבר פופולארי בכל אירוע. על מנת ליצור סידורי פרחים באגרטלים בקערות או בסלים, או הכנת זרים מפרחים, עשבים, צמחים קישוטיים. יש לפנות לחנות פרחים, לרוב המוכרים הם גם שוזרי הפרחים או למעצבי אירועים המתעסקים עם פרחים. השוזרי פרחים צריכים קשר עין-יד, כך שיוכלו לשזור פרחים בלי לפגוע בפרחים, וכן הבנה בסוגי פרחים שונים וצרכיהם וכממובן עין אסטטית.
כיום קיימים סגנונות שונים בסידור פרחים, מסגנון מסורתי  ועד יצירות אמנות. כיום משלבים  מעצבי הזרים תכשיטים או ממתקים בסידורי הפרחים. יש גם סגנונות ייחודיים לסידורי פרחים  לפי איזורים ותרבויות שונות.


חלק עיקרי וחשוב בעיצוב סידורי הפרחים הוא צורת הפרח 
ישנם שני סוגי עיקריים של פרחים: 1. פרחים נכונים, פרחים בעלי 2 צירים סימטרים.  2. פרחים בלתי-נכונים, הם פרחים בעלי ציר אחד סימטרי.


סוגים עיקריים של פרחים 


"צלחת" - פרחים בעלי עלי כותרת צבעוניים וגדולים והם מסודרים בצורה מישורית היקפית סביב מרכז הפרח. פרחים אלה לרוב שטוחים. לדוג': מרגנית השדה, נורית וכלנית.
"לשוניים" - פרחים בעלי עלה כותרת 1 המשונן בקצהו. התחתית מגולגלת, ובפנים מצויים האבקנים. פרחים אלו הם חלק מדורים חיצוניים ממשפחת המורכבים, אך גם חלק נמצאים במינים אחרים כמו חד שפה המצוי ממשפחת השפתניים.


"פרפרניים" - הם פרחים המורכבים מחמישה עלי כותרת. כאשר עלה אחד, צומח בניצב לציר הפרח, ונקרא מפרש והוא גדול מכל השאר, . שני עלי כותרת צמודים זה לזה ושווים באורכם, צומחים לאורך הציר, נקראים סירה. ושני העלים הנוספים, צומחים לצד הסירה, נקראים משוטים. 
"סחלב" - פרחי הסחלב מורכבים מעלי כותרת נפרדים, הערוכים בשני דורים הבנויים משלושה עלים. המיוחד בהם, הוא העלה בדור הפנימי, שגודלו, צורתו וצבעו שונה משאר העלים. גודלו מגיע  ל-10 ס"מ בסוגים מסוימים, צבעו עז במיוחד, וצורותו מגוונות מאוד. צורה זו של הסחלב מושכת מאביקים, על ידי הידמות לחרק. צורה זו חשובה לפרחים חסרי תכונות המושכות מאביקים לפרחים אחרים. 


"אירוס" - פרחים אלו מגוונים בצורתם, חלקם בסוג פרחים הנכונים, וחלקם מסוג אינם נכונים. הדור החיצוני של עלי הכותרת גדול יותר, העלים עולים מעלה, והדור הפנימי קטן יותר , והעלים שלו נופולים. בפרחים מסוג הבלתי נכונים, יש עמוד עלי צלקת כותרתית - העמוד מורחבים ובעלי צבע כמו של העלי הכותרת.​