אולמות אירועים עם חופה​

אולמות אירועים עם חופה​

זה טוב שיש אולם אירועים עם חופה כך אפשר לערוך את הטקס באולם עצמו בנוחות מרבית וכל האורחים לא צריכים להטריח את עצמם לצאת מהאולם רק כדי לבוא לחופה וללכת למקום אחר במיוחד למי שהגה לערוך חופה חתת כיפת השמיים זה נוח שהמקום סמוך לוחפה ומאפשר לחגוג קרוב למקום הריקודים והחגיגות.

 

המנהג של מקום עריכת החופה לא תלוי במה שרוצים אלא במנהגי עדות קדומים של כם אחד לדוגמא חופה תחת כיפת השמיים היא מנהג של עדת האשכנזים המקור לכך מובא בפסקי הרמ"א בספר שולחן ערוך אבן העזר סימן ס"א סעיף א', שם רשום שהחופה צריכה להיבנות תחת כיפת השמים, המקור לכך הוא בשביל שיהיה לזוג הנישא סימן טוב וגם שיהא זרעם אחריהם רב וגדול ככוכבי השמיים לרוב.

 

לעומת זאת בקרב קהילות ועדות הספרדים המנהג הזה לא התקבל בברכה , ועל כן הם נוהגים להעמיד את החופה בבית במקום סגור עם תקרה. יש עוד הרבה סיבות וטעמים נוספים למנהג זה, יש האומרים שהוא יוצר את ההפרדה בין הגברים לנשים.

בתוך בית לפעמים מפאת צופף המקום לא קל לעשות זאת, או שיש גם עוד סברה שאומרת שהחופה צריכה להיות במקומו של החתן, ולרוב הבית שבו נערך טקס החופה הוא לא הבית של החתן, ועל ידי עריכת הטקס תחת כיפת השמיים במקום שהוא רשות הרבים בעצם זה מקנה לחתן את המקום.

 

עדת האשכנזים נוהגים להקפיד באופן ברור ביותר על המנהג של עריכת חופה תחת כיפת השמיים , וחששו לשנות אותו בשביל שלא לשנות מדרך המסורה מדורי דורות 

אבל אם יש בעיה גדולה במקום שיש צורך דחוף  כמו מזג האוויר סוער במיוחד או אם מישהו מהנוכחים לא מרגיש  בטוב וקשה לו ללכת ולעמוד בחוץ אפשר 

אז חופה תחת כיפת השמיים היא מנהג נפוץ ורווחי יש גם את הצד השני של חופה בתוך אולם אירועים שבה כולם נמצאים בתוך האולם עורכים את החופה בתוך האולם עצמו אופן עריכת החופה הוא כך; פורשים את הטלית מעל 4 מוטות שהן סימן ל4 רוחות השמיים ושמים את הטלית מעליהם בתוך הטלית עומדים בפנים החתן והכלה ביחד אומרים את הברכות ועושים את הטקס כששניהם מתחת לטלית.

 

הרב אומר את הברכות הרגילות וכל הטקס נעשה כרגיל הנוכחים עומדים מסביב ומתפללים להצלחת הזוג הצעיר הנישא ובבא בברית הנישואין אין חובה מיוחדת לעמוד תחת החופה ואפשר להסתפק בעמידה סביב לחופה ותפילה עבור הזוג היוצא לחיים חדשים ולברכת התחלה טובה להמשך הדרך.

 

כך או כך אם החופה בפנים או בחוץ זה לא משנה העיקר שיהיו חיים טובים