תפריט מזרחי באולם אירועים​

תפריט מזרחי באולם אירועים​

בכל אירוע יש את התפריט המתאים לו התפריט הוא עניין של טעם אישי ומוצא למרות שלא חייבים ללכת רק על האוכל אותו העדה שלך אוהבת אפשר גם לשלב בין מאכלי עדות ולגוון

 

נדבר על התפריט המזרחי -

המטבח המזרח תיכוני מגיע מארצות ערב כמו מרוקו, תימן אלגיריה, תוניס ולוב. הוא שונה בין מדינות אבל מתאפיין עם בתיבול כבד, וטעמים חזקים.

כוללים בישולי קדירה, ירקות ממולאים, מרקים עם בשר, עוף וכבש, וגם ירקות ודגנים כמו קוסקוס, בורגול ועדשים.

 

הקינוחים המזרחיים כוללים מאפים העשויים מבצק פילו שנקרא גם קדאיף, ובצק עלים. משתמשים בהרבה  פעמים בדבש או תערובות תבלינים ותמציות . המטבח המזרח התיכוני מלא בפיצוחים שקדים אגוזים ופירות, כמו תמרים, רימונים, ועוד.

 

השילוב של המטבח הישראלי עם המטבח המזרח תיכוני מביא את השפעתו לכל מקום, והוא המטבח האהוד בישראל. שיטות הבישול הרווחות במטבח זה הן צלייה, בישול, אידוי ואפייה.

גם בסלטים מלאי טעם שעושים טוב באים מהמטבח המזרחי כמו חומוס וטחינה, מטבוחה וסלט מיונז, יש גם סלטים ממטבחים אחרים כמו סלט קולסלו, כרוב, טאבולה וחצילים בצורות שונות כמו חצילים במיונז, חצילים עם  רוטב עגבניות פיקנטי וסלט רומני, שיש בו שילוב של חצילים ופלפלים קלויים תוספת חומץ, לימון ושמן זית, וגם סלטים שהגיעו מהארץ כמו, אבוקדו ןחצילים בטעם כבד. במסעדות מזרחיות מגישים לשולחן עם המנות העיקריות את הסלטים המוזכרים לעיל.

 

חוץ מהסלטים עצמם יש גם מטבלים רבים כמו :

החריפים - סחוג, אריסה, וצ'או, כולם על בסיס פלפל חריף ושום הסחוג הוא האהוב ביותר וגם האריסה.

עמבה – הגיעה מהודו ומעיראק, נעשתה אהודה במקומות המוכרים שווארמה ופלאפל.

חילבה- מטבל המיוצר מזרעי מצח הנקרא "גרגרנית יוונית" מתבלים אתו  שווארמה, פלאפל, והוא גם מהווה בסיס לרוטב העמבה המפורסם.

סילאן – זה בעצם סירופ תמרים הממתיק כל מאכל  הוא משמש לרוב להכנת תבשילים מלוחים, או לקינוחים. ומיוחס לעדה הסורית, או  גם לעדה העיראקית.

פיתה – גם הפיתה מגיעה מארצות המזרח ומציעה חווית ניגוב עם בצק נעים ורך עם סלטים ששמים בה בפנים. בהרבה אירועים שמים גם פיתות קטנות בצד כדי שהסועדים יקחו אותן וינגבו עם המטבלים השונים הפזורים בכל רחבי השולחן באולם האירועים.

 

תפריט מזרחי היא מעניין ופיקנטי ביותר בהיותו נותן טעם מיוחד לאוכל הטעם יכול להיות גם חריף מאוד, ולכן הוא לא מתאים לכולם כך שאם יש לכם אורח או אורחת שממש לא מסתדרים עם חריף מומלץ לכם לא לעשות את התפריט חריף באופן גורף, אלא להשאיר אופציה פתוחה לכולם.

כשמדברים על המטבח המזרחי אי אפשר להתעלם מהמימד המיוחד שלו שאלו הם התבלינים שעושים את כל ההבדל בין אוכל רגיל לאוכל טעים במיוחד

תבלינים מקובלים הם פפריקה אדומה מתוקה, כמון פלפל שחור ועוד רבים וטובים אחרים עוד מאכל הוא שקשוקה שעושים אתה מבלילת ביצים עם תוספות שונות כמו , פלפלים ועגבניות מטוגנים יש גם "חמשוקה" שזה קשוקה המונחת על סלט חומוס, המאכל הומצא על ידי חומוסיה ברעננה, המנה הוצגה באחת מתכניות הבישול.