אולם אירועים לחתונה נפרדת​

אולם אירועים לחתונה נפרדת​

יש משפחות דתיות או משפחות שאורחיהן דתיים והם רוצים לכבד את בואם מציבים לאולם אירועים או לגן אירועים בו נערכת השמחה תנאי סף בל יעבור והוא - הקמת מחיצה באולם.

המחיצה משמשת בשביל ההפרדה בין קהל הגברים באולם לבין קהל הנשים.

יש כמה דעות הלכתיות, אם המחיצה נועדה בשביל למניעת ראייה או בשביל למנוע ערבוב בין המוזמנים למוזמנות באולם.

 

בציבור הדתי והחרדי יש הקפדה מחמירה על המחיצה שתסתיר כליל את הגברים מהנשים ולהיפך יש גם את מי ששם מחיצות עם רווחים גדולים שכמובן דעת חכמים אינה נוחה מזה, ואז המחיצה לא מביאה למטרה שלשמה הוקמה, שהרי היא אינה מכסה מספיק את הנשים מהגברים.

 

מחיצה טובה מאפשרת לנשים לרקוד בחופשיות, ולשמח את הכלה מכל הלב ללא חשש של חוסר צניעות על ידי זה שהגברים יבחינו בהן בעת שהן רוקדות ומפזזות לפני הכלה. המחיצה נותנת את חופש הפעולה לרקוד איך שרוצים ולשמור על צניעות מלאה ובהפרדה ברורה.

 

יש משפחות שקצת קשה להן להבין את רעיון ההפרדה וזה מובן כי כל החיים הם חיים בערבוב ללא הפרדה ופתאום צריך לרקוד בנפרד זה שינוי תפיסה שלא תמיד קל להן לקבל אותו, אבל אם המשפחות רוצות לכבד את האורחים הדתיים עליהן להישמע להוראות ההלכה ולהקים מחיצה מלאה ולשמור על הצניעות באולם, שתביא להם רק ברכה והצלחה לזוג הנישא באולם.

 

יש גדרים ברורים למחיצה לגובה שלה לאורכה ולרחובה המובאים בהלכה. המחיצה באה בתור ביטוי לגדר הכולל של ערכי הצניעות בתוכם רצון לאי תשומת לב על ידי הופעה סולידית ופעולות מתונות

צניעות זה גם להסתפק בצרכים בסיסים כמו אכילה, לבוש וגם בדרך חיים.

הצניעות באה כתוצאה מערך עצמי גבוה בה האדם מכיר בערך עצמו, בלי גאווה והתנשאות וצורך בחשיפה פומבית של יתרונותיו הגופניים או השכליים.

צניעות זה דבר חשוב בפני עצמו מי שצנועה מקבלת יותר אהדה מהסביבה בהיותה שומרת על עצמה ומכירה בזה שהיא אינה צריכה לחשוף חלקי גוף על מנת לקבל את הכבוד שמגיע לכל אדם באשר הוא.

 

אז צניעות זה הרבה מעבר למחיצה באולם זאת דרך חיים שנותנת את המיטב למי שחכם מספיק כדי לקבל אותה.

 

המחיצה באולם היא גם ביטוי לדרך חיים של הפרדה מלאה עד לחתונה, בה כל אחד ואחת מבני ישראל שומר את עצמו ונזהר שלא להסתכל על שום אישה חוץ מזאת המיועדת להיות אישתו שהיא צריכה למצוא חן בעיניו ולכן מותר לו להסתכל ביופיה ולאחר החתונה גם לחיות איתה חיי זוגיות מלאה ושמחה וכך בדרך הזו ממשיכים את המסורת בצורה הטובה והנקייה ביותר שמביאה לכל בית שמחה, שפע ברכה הצלחה ומזל טוב להמשך הדרך לכל אורך החיים של הזוג הצעיר.