סוגי אלכוהול באולמות אירועים​

סוגי אלכוהול באולמות אירועים​

המשקאות מלווים את אורחיכם לאורך כל האירוע. מהכוסית הראשונה שהם מרימים לחייכם עם כניסתם לאולם, ועד הקפה שהם לוגמים לפני צאתם לדרך. המשקאות הנפוצים באולמות אירועים הם -


סוגי ליקרים
סטרגה :נקרא גם הליקר המכושף הסטרגה (מכשפה באיטלקית), מתובל ביותר מ-70 תבלינים, ביניהם זעפרן, מנטה, קינמון ופרחים שונים. הסטרגה נחשב לליקר האיטלקי העתיק והמיוחד ביותר בעולם. הוא מוזכר בספרים וסרטים  רבים שנוצרו באיטליה ב-150 השנים האחרונות. 


קמפרי: ליקר קלאסי ומותג יוקרתי. רצוי שיהיה מצוי בכל בר, גם ללא קשר לאירוע. את המשקה המציא גספרה קמפרי לפני למעלה מ-130 שנה, והוא עשוי מעשרות עשבי תיבול מרירים גם  כיום האפריטיף הוא הנמכר ביותר בעולם ונחשב לסמל איטלקי. דרכי ההגשה הקלאסיות הן הוספת קרח ותפוזים, טוניק או סודה, אשכוליות, בקישוט פלח תפוז או הקוקטיל הפופולרי קמפאשן (קמפרי עם סירופ רוטן פסיפלורה ותפוזים).


רמזוטי: הוא הומצא לפני קרוב ל-200 שנה, ומיוצר בשיטה מסורתית שהמציא אוסנו רמזוטי ממילאנו. המתכון של הרמזוטי סודי ומורכב מצמחים, מקליפות תפוז ומעוד עשרות עשבי תיבול ושורשים שונים כגון קינמון ואורגנו, המגיעים מרחבי העולם. מומלץ לשתות את רמזוטי כאפריטיף יחד עם  טוניק, כדז'סטיף קפוא בכוס שוט, עם רד בול או כבסיס לקוקטיילים.


ייגרמייסטר: הוא ליקר שמוצאו בגרמניה הוא משתייך למשפחת משקאות הביטר, המיוצר מעשבים ומצמחים שונים. הייגרמייסטר הוא מעודד עיכול ומכיל 35% אלכוהול. יש לו צבע חום כהה וטעם מריר-מתוק. השפעתו היא בין עמעום חושים להרגעתם, תלוי בכמות הצריכה 


אמרטו: זהו ליקר העשוי מהחלק הפנימי של גלעיני המשמש ונקרא בטעות ליקר שקדים הסיבה לטעות נובעת מטעם השקדים שיש לו


וויסקי   הוויסקי הוא משקה המזוקק מדגנים (לתת, תירס, שיפון וכדומה) ומיוצר בעיקר בארצות הברית, קנדה, אירלנד, סקוטלנד ויפן. הוויסקי מכיל 40% אלכוהול, והוא הומצא כבר במאה ה-15. חוץ  מסוגי הוויסקי הבסיסיים שיש בכל חתונה, מומלץ להגיש שני סוגי וויסקי משובח: וויסקי עם סיומת חבית מיוחדת כמו גרנט'ס אייל שיושן בחביות בירה, או גרנט'ס שרי בעלת סיומת חביות שרי. אם אתם רוצים לפנק אורחים חשובים במיוחד, יתאים במיוחד וויסקי משובח כמו גלנפידיך בן 12 או 21 שנים. שמתו של מותגי וויסקי נוספים: שיבאס, ג'וני ווקר, ג'יימסון, J&B.


וודקה:  וודקה הוא המשקה הכי חזק בבר. משקה אלכוהולי מדגנים או מתפוחי אדמה מזוקקים, ובו 40% אלכוהול. הוודקה קיימת מאז המאה ה-13, ומקורה הוא ברוסיה או בפולין. לוודקה טעמים מיוחדים, כמו פירות או תבלינים מפתיעים. לדברי בעלי ברים רבים, המשקה הפופלרי ביותר בכל חתונה. הקוקטייל וודקה רדבול  שמתו של מותגי וודקה ידועים: אבסולוט, ואן גוך סמירנוף, פינלנדיה ורויאלטי, לוקסוסובה, נמירוף, סוודקה,. 


אבסולוט אגס: השילוב המושלם בין פיתוי לרכות. וודקה חלקה, פירותית ומרעננת. הוודקה מתאפיינת בניחוח פירות מתוקים עם נגיעה קלה של שקדים, המוסיפים אנרגיה חושנית לפרי. לבקבוק גווני ירוק עדין בשילוב זכוכית אטומה בהשראת צבעיו וצורתו של האגס.​